İş

Boston Fed Başkanı, en iyi yaştaki çalışan katılımının arttığını belirtti

BOSTON – Boston Federal Rezerv Lideri Susan Collins, işgücü piyasası güncellemesinde prime-age çalışanların katılım oranlarındaki beklenmedik artıştan bahsetti. Boston’daki bir işgücü piyasası konferansında Collins, bu artışın ücret enflasyonuna veya daha geniş enflasyonist baskılara neden olmadan ekonomik büyümeyi destekleyebileceğine işaret etti.

Collins’in gözlemleri, politika yapıcıların Federal Rezerv’in %2’lik enflasyon hedefine ulaşmak için yüksek faiz oranlarını sürdürme ihtiyacını değerlendirdiği kritik bir zamanda geldi. Mevcut enflasyon oranı %3,4 civarında olup, önceki seviyelere göre bir yavaşlamaya işaret etmektedir. Başkanın yorumları, özellikle 25 ila 54 yaş arası işçiler olmak üzere işgücü arzındaki artışın bu dengeleme hareketinde bir miktar rahatlama sağlayabileceğini öne sürüyor.

Boston Fed Başkanı ayrıca Federal Rezerv’in 2020’de güncellenen revize edilmiş para politikası çerçevesine de atıfta bulundu. Bu çerçeve, ekonomik büyüme üzerindeki gereksiz kısıtlamalardan kaçınırken tam istihdamın nelerden oluştuğuna dair daha incelikli bir anlayış sağlamak üzere tasarlandı. Bu aynı zamanda işgücü arzını daha da geliştirebilecek ve ulusal üretkenliğe katkıda bulunabilecek iş eğitimi ve çocuk bakımı girişimleri gibi klasik para politikalarının ötesindeki konuları da içermektedir.

Farklı ırk grupları ve bölgeler arasında devam eden işsizlik eşitsizlikleri göz önüne alındığında, işgücü arzını ve üretkenliği artırmaya odaklanmak özellikle değerlidir. Fed, bu sorunları ele alarak daha kapsayıcı ve verimli bir işgücü piyasası yaratmayı hedefliyor.

Collins’in görüşleri, enflasyonu kontrol altında tutarken güçlü bir toparlanmanın en iyi nasıl destekleneceği konusunda Federal Rezerv Sistemi içindeki daha geniş bir tartışmayı yansıtıyor. Politika yapıcılar ekonomik göstergeleri izlemeye devam ettikçe, işgücü piyasası dinamiklerinin rolü karar alma süreçlerinde önemli bir faktör olmaya devam edecektir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

habermustafakemalpasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu